چت ربات علی بابا، بیت کوین بالای ۳۰ هزار دلار

چت ربات جدید علی بابا، بیت کوین بالای ۳۰ هزار دلار، افزایش قیمت آتی – چه چیزی بازارها را متحول می کند

علی بابا رسماً پاسخ خود را به ChatGPT و افزایش بیت کوین به بالای ۳۰ هزار دلار برای اولین بار از تابستان گذشته ارائه می کند، در حالی که داده های تورم ایالات متحده به چشم می خورد، صندوق بین المللی پول آخرین پیش بینی های اقتصادی خود را فاش می کند و قیمت نفت بر اساس انتظارات برای کاهش دوباره در آمریکا افزایش می یابد. موجودی های آمریکا

۱. معاملات آتی با تمرکز بر تورم افزایش می یابد

معاملات آتی ایالات متحده در روز سه‌شنبه افزایش یافت، زیرا به نظر می‌رسید سرمایه‌گذاران منتظر سیگنال‌هایی از انتشار گسترده داده‌های تورم ماه مارس در اواخر این هفته بودند.

در ساعت ۰۳:۴۲ ET (07:42 GMT)، قرارداد آتی Dow 22 واحد یا ۰.۰۷ درصد افزایش یافت، معاملات آتی S&P 500 5 واحد یا ۰.۱۱ درصد افزایش یافت و معاملات آتی Nasdaq 100 16 واحد یا ۰.۱۲ درصد افزایش یافت.

سام تریدر سرمایه گذاران در حال آماده شدن برای یک سری داده های کلیدی اقتصادی، از جمله آخرین قیمت مصرف کننده و شاخص تولید کننده در ماه گذشته هستند. انتظار می‌رود این ارقام که به ترتیب در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه منتشر می‌شوند، سرنخ‌هایی در مورد پتانسیل کاهش در کمپین اخیر سیاست‌های پولی فدرال رزرو ارائه دهند.

در همین حال، چند رؤسای منطقه ای فدرال رزرو قرار است امروز سخنرانی کنند. پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا، نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس، و آستن گولسبی، رئیس فدرال رزرو شیکاگو، همگی قرار است ظاهر شوند.

همچنین بخوانید : شرایط و قوانین سبد گردانی

۲. بیت کوین به بالای ۳۰ هزار دلار رسید

بیت کوین پس از موجی از آشفتگی در بخش بانکداری که باعث شد بسیاری از سرمایه گذاران از سرمایه گذاری های سنتی دوری کنند، برای اولین بار از ژوئن ۲۰۲۲ به بالای سطح ۳۰۰۰۰ دلار صعود کرد.

برترین توکن دیجیتال در ماه گذشته در حال سقوط بوده است و برخی از معامله گران به دلیل نگرانی در مورد ثبات صنعت مالی، آن را به عنوان یک بازی امن نگاه می کنند.

امید به اینکه فدرال رزرو از چرخه افزایش نرخ بهره تهاجمی خود عقب نشینی کند، برای بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال نیز نوید خوبی دارد. جهش شدید در هزینه های استقراض بیش از دو سوم کل سرمایه بازار کریپتو در سال گذشته را از بین برد.

دستاوردهای امروز که افزایش بیت کوین از سال تا امروز را به حدود ۸۰ درصد می رساند، کل سرمایه بازار ارزهای دیجیتال را به ۱.۴ تریلیون دلار رسانده است.

۳. پاسخ علی بابا به ChatGPT

علی بابا چین (HK:9988) وارد رقابت برای عرضه یک چت بات جدید با هوش مصنوعی مشابه ChatGPT شده است، زیرا دانیل ژانگ، رئیس و مدیر عامل شرکت در حال حرکت برای استفاده از آنچه او به عنوان “لحظه آبخیز” در فناوری جهانی توصیف می کند.

در یک اعلامیه رسمی در رویدادی در روز سه‌شنبه، واحد ابری شرکت بزرگ تجارت الکترونیک، جدول زمانی توسعه این محصول را که Tongyi Qianwen نام دارد، معرفی نکرد. اما به گفته آن، کسب‌وکارها در سراسر علی‌بابا می‌توانند در «آینده‌ای نزدیک» از چت‌بات استفاده کنند.

Tongyi Qianwen توانایی پردازش اطلاعات به دو زبان چینی و انگلیسی را خواهد داشت و در نرم افزار ارتباطی محل کار DingTalk علی بابا و بلندگوهای هوشمند Tmall Genie استفاده خواهد شد.

علی بابا اولین بازیکن از صنعت رو به رشد فناوری چین نیست که تلاش خود را برای ایجاد رقیبی برای ChatGPT امتحان می کند. همتایان NetEase (HK:9999) و Baidu (HK:9888) همچنین گفته‌اند که قصد دارند از هوش مصنوعی مولد استفاده کنند، که می‌تواند از داده‌ها یاد بگیرد تا از نزدیک کارهای انسانی را تکرار کند.

همچنین مطالعه کنید : حجم معاملات بازار فارکس و میزان گردش مالی روزانه

۴. پیش بینی های جدید رشد صندوق بین المللی پول

صندوق بین المللی پول قرار است اواخر امروز آخرین چشم انداز اقتصاد جهان را منتشر کند و پس از آن ارائه – و توصیه های سیاستی – از اقتصاددان ارشد پیر-اولیویه گورینشاس ارائه شود.

کریستالینا جورجیوا، مدیر عامل صندوق بین المللی پول پیش از این اعلام کرده بود که تولید در پنج سال آینده کند خواهد بود و رشد اقتصادی جهانی پیش بینی می شود سالانه حدود ۳ درصد باشد – ضعیف ترین تخمین میان مدت از سال ۱۹۹۰ و بسیار کمتر از میانگین حدود ۳.۸ درصدی که مشاهده شده است. در طول دو دهه گذشته.

جورجیوا در سخنرانی هفته گذشته خود به نگرانی در مورد تنش های ژئوپلیتیکی و انشعاب اقتصادهای بزرگ به بلوک های تجاری رقیب اشاره کرد.

او هشدار داد که مسیر بازگشت به رشد قوی، “خشن و مه آلود” بود.

۵. رشد نفت پیش از داده های موجودی نفت خام آمریکا

قیمت نفت در روز سه‌شنبه افزایش یافت و معامله‌گران انتظار داشتند که سطح موجودی انبارها در ایالات متحده – بزرگترین مصرف‌کننده نفت خام جهان – دوباره کاهش یابد.

همچنین برای مطالعه در بازار فارکس چه چیزی خرید و فروش میشود؟ اینجا کلی کنید . فارکس

تا ساعت ۰۳:۴۴ به وقت اروپا، معاملات آتی نفت خام آمریکا با ۰.۶۶ درصد افزایش به ۸۰.۲۷ دلار در هر بشکه معامله شد، در حالی که قرارداد برنت با ۰.۵۵ درصد افزایش به ۸۴.۶۴ دلار رسید.

مؤسسه نفت آمریکا، یک نهاد صنعتی، قرار است اطلاعات هفتگی خود را در مورد ذخایر نفت خام ایالات متحده در اواخر جلسه منتشر کند. پیش بینی می شود این ارقام نشان دهد که کاهش دیگری نسبت به کاهش بیش از ۴ میلیون بشکه ای هفته گذشته وجود داشته است.

قیمت نفت خام نیز در این ماه با تصمیم غیرمنتظره اوپک و متحدانش برای کاهش تولید حدود ۱.۱۶ میلیون بشکه در روز از ماه می افزایش یافته است.

اینوستینگ دات کام  investing.com

به اشتراک گذاشتن این نوشته در:

ارسال یک پاسخ

دسته بندی ها

آخرین دیدگاه ها

    تبلیغات