سشن های معاملاتی فارکس در کشور نیجریه

ساعت معامله بازار فارکس در کشور نیجریه

سشن های معاملاتی فارکس در کشور نیجریه

سشن اصلی بازار فارکس سیدنی، توکیو، لندن ،نیویورک

بازار فارکس به‌صورت ۲۴ ساعته در نیجریه ، پنج روز در هفته (شنبه و یکشنبه تعطیل) در نقاط مختلف جهان فعال است. اگر به وقت ایران بخواهیم در نظر بگیریم،‌ ساعت شروع کار بازار فارکس، ۱:۳۰ بامداد و ساعت پایان کار آن ۱:۳۰ بامداد روز بعد خواهد بود.

سشن های معاملاتی فارکس در نیجریه چیست؟

سام تریدر پیش از اینکه وارد بحث بهترین زمان برای معامله کردن شویم ، باید ببینیم که یک شبانه روز ۲۴ ساعته در بازار فارکس چه شکلی است.

بازار فارکس را می توان به چهار سشن معاملاتی اصلی تقسیم کرد: سشن های سیدنی ، سشن توکیو ، سشن لندن و زمان مورد علاقه ترامپ برای توییت زدن ، یعنی سشن نیویورک. با توجه به سوابق ، معاملات در سه سشن معاملاتی در بازار فارکس در اوج خواهند بود.

تحلیل تکنیکال بازار های مالی برای مشاهده اینجا کلیک کنید

سشن (Session) در فارسی به معنی جلسه یا نشست است و در اینجا بیشتر به روز کاری هر یک از مناطق اشاره دارد. معامله گران اغلب به جای انکه ۲۴ ساعته برای معامله کردن در تمامی بازارها تلاش کنند ، روی یکی از سشن های معاملاتی فارکس تمرکز می کنند. این جلسات شامل سشن آسیا ، سشن اروپا و سشن آمریکای شمالی است که به ترتیب از آنها با نام سشن های توکیو ، لندن و نیویورک نیز نام برده می شود.

ترجیح برخی از تریدرها استفاده از نام قاره ها برای شناسایی سشن هاست، سایر معامله گران ترجیح می دهند از نام شهرها استفاده کنند.

(ما ترجیح می دهیم از نام شهرها استفاده کنیم اما با نام قاره ها نیز مشکلی نداریم).

سشن های معاملاتی فارکس در بهار و تابستان نیجریه

در جدول زیر ساعت آغاز و پایان سشن های فارکس به وقت محلی و ایران را می توانید ببینید. این جدول مربوط به بهار و تابستان نیجریه می باشد. دقت داشته باشید که از ابتدای سال ۱۴۰۲ ایران دیگر ساعت تابستانی را رعایت نمی کند. بنابراین ساعت های این جدول به روز شده هستند و با سالهای قبل تفاوت دارند.

در واقع ساعت کاری بازار فارکس در بهار و تابستان از ۰:۳۰ دقیقه بامداد روز دوشنبه شروع می شود و تا ۰:۳۰ دقیقه بامداد رو شنبه ادامه دارد. دقت داشته باشید که بهار و تاستان در کشورهای مختلف ممکن است چند روزی با ما تفاوت داشته باشد. بنابر این چند روز ابتدایی بهار و چند روز ابتدایی زمستان منتظر تغییر ساعت باشید.

سشن های معاملاتی فارکس در پاییز و زمستان نیجریه

در جدول زیر ساعت آغاز و پایان هر سشن فارکس به وقت محلی و ایران را می توانید ببینید. این جدول مربوط به پاییز و زمستان نیجریه می باشد. در واقع در پاییز و زمستان ساعت کاری بازار فارکس از ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه یکشنبه شب شروع می شود و تا ساعت ۱:۳۰ دقیقه صبح شنبه ادامه دارد. چند روز ابتدایی پاییز و انتهایی زمستان ممکن است سشن های معاملاتی دستخوش تغییر باشند.

در چه ساعت کاری نیجریه در بازار فارکس معامله کنیم؟

همان طور که اشاره کردیم ساعت کار بازار فارکس به صورت شبانه روزی می باشد. اما در این بین در تمامی ساعات میزان معاملات در یک حد نیست. خب پس شلوغ ترین و بهترین ساعات کار بازار فارکس چه موقع است؟

ساعت کار بازار فارکس در سراسر جهان بصورت  زیر حرکت می کند:

همانطور که در عکس بالا مشخص است در برخی از ساعات شبانه روز حداقل ۳ بازار جهانی با یکدیگر فعالیت همزمان دارند. به طور مثال اگر به عکس بالا دقت کنید از ساعت ۱۱:۳۰ صبح الی ۲۰:۳۰ شب(به وقت تهران) سه بازار مهم لندن ، اروپا و نیویورک همزمان فعالیت میکنند. در نتیجه میتوان گفت که بازار پتانسیل حرکت بیشتری دارد چرا که تعداد معامله گران و حجم معاملات افزایش میابد. اگر می خواهید در این ساعات جفت ارز هایی مانند EUR / USD ، GBP / USD یا USD / CHF را معامله کنید ترید های بیشتری مشاهده می شود.

در مقابل  در برخی از ساعات شبانه روز تنها یک بازار به تنهایی فعال است به طور مثال اگر به عکس بالا دقت کنید از ساعت ۹:۳۰ الی ۱:۳۰ شب(به وقت تهران) بازار نیویورک به تنهایی فعالیت میکند. این یک دوره فعالیت تجاری کمتر است در نتیجه فعالیت کمتر به معنای فرصت کمتر مالی است.

برای اموزش تحلیل تکنیکال فارکس، ارز دیجیتال ، بورس ایران اینجا کلیک کنید

بنابراین خلاصه اگر بخواهیم بگوییم، حجم معاملات از یک جلسه به جلسه دیگر متفاوت است، گو اینکه بیشترین حجم معاملات زمانی رخ می دهد که جلسات لندن و نیویورک با هم تداخل داشته و هر دو همزمان باز باشند.

غیر از خود ساعات کار بازار فارکس، باید نسبت به ساعات اخبار رسمی اقتصادی هم هشیار بود. دولتها جدول زمانی برای موقع دقیق انتشاراین اخبار تعیین می کنند. بنابراین لازم است از شاخص های اقتصادی منتشر شده در کشورهای عمده مطلع شوید، زیرا این همزمان با فعال ترین لحظات تجارت فارکس است. این افزایش فعالیت به معنای فرصت های بیشتر در قیمت ارز است و گاهی اوقات سفارشات با قیمت هایی متفاوت از انتظار شما انجام می شوند.

به عنوان معامله گر، دو گزینه اصلی پیش رو دارید: یا دوره های خبری را در ساعت معاملات فارکس خود بگنجانید ، یا تصمیم بگیرید که در این دوره ها معامله را عمداً متوقف کنید. هر کدام از گزینه های مورد نظر را انتخاب کنید، هنگامی که قیمت ها به طور ناگهانی در موقع انتشار اخبار تغییر می کنند، باید رویکردی فعال داشته باشید.

بهترین ساعت معامله در بازار فارکس برای ساکنین نیجریه

برای معامله گران روز، بیشترین بازدهی بین افتتاح بازارهای لندن در ساعت ۰۰:۰۸ به وقت گرینویچ و بسته شدن بازارهای ایالات متحده در ساعت ۲۲:۰۰ به وقت گرینویچ است. زمان اوج ساعت کاری بازار فارکس وقتی است که بازارهای ایالات متحده و لندن بین ساعت ۱ بعد از ظهر به وقت گرینویچ تا ۴ بعد از ظهر با هم همپوشانی داشته باشند. جلسات اصلی روز بازارهای لندن، آمریکا و آسیا است.

خلاصه ای از جلسات معاملاتی آورده شده که به شما کمک می کند از بازار بیشترین بهره را ببرید:

جلسه لندن – بین ساعت ۸ صبح به وقت گرینویچ – ۵ بعد از ظهر به وقت گرینویچ باز است. فعال ترین ارزها در آن EUR ، GBP ، USD هستند.

جلسه ایالات متحده – بین ساعت ۱ بعدازظهر به وقت گرینویچ – ۱۰ شب به وقت گرینویچ باز است. USD ، EUR ، GBP ، AUD ، JPY فعال ترین ارزها در این جلسه هستند.

جلسه آسیایی – در ساعت ۱۰:۰۰ به وقت گرینویچ بعد از ظهر یکشنبه باز می شود، در ساعت ۹ صبح به وقت GMT به جلسه تجارت اروپا منتهی می شود.

ساعت معامله بازار فارکس در کشور نیجریه سشن های معاملاتی فارکس در کشور نیجریه سشن اصلی بازار فارکس سیدنی، توکیو، لندن ،نیویورک

ثبت نام درفارکس

برای ثبت نام و افتتاح حساب در فارکس اینجا کلیک کنید

منتظر نظرات شما دوستان عزیز هستیم پس از ثبت نام در سایت سام تریدر هر تحلیلی که مدنظرتونه از تیم ما بخواهید تا برایتان انجام دهیم

به اشتراک گذاشتن این نوشته در:

ارسال یک پاسخ

دسته بندی ها

آخرین دیدگاه ها

    تبلیغات