دلایل گرانی قیمت شکر در کل جهان و بحران تولید آن

در این پست به  افزایش قیمت شکر در کل جهان میپردازیم که چه دلایلی باعث گرانی شکر شده است  با  سام تریدر همراه باشید

گرانی جهانی شکر به دلیل گرمایش زمین و بحران دومین تولیدکننده.

به گزارش سام تریدر به نقل از رویترز، تغییرات آب و هوایی که چند سالی است تولید محصولات کشاورزی در جهان را با تهدید جدی مواجه کرده این‌بار تولید شکر در دومین کشور بزرگ تولیدکننده را نشانه گرفته و تهدیدی بر افزایش قیمت شده است.

بر اساس این گزارش، تغییرات آب و هوایی باعث شده تولید شکر در هند بیش از حد کاهش یابد و این خطر جدی برای افزایش قیمت در بازارهای جهانی است. گرمای زود هنگام هوا در هند باعث شده اکثر مزارع نیشکر به مرحله گل‌دهی برسند و این اگرچه نویدی برای برداشت زودهنگام می‌دهد اما تأثیر جدی بر کاهش تولید خواهد داشت.

وزارت کشاورزی هند پیش‌بینی کرد تولید شکر در سال جاری در این کشور به ۳۲.۴ میلیون تن کاهش خواهد یافت. حتی در این میان برخی شرکت‌های مشاور در این حوزه پیش‌بینی کردند که تولید به ۳۳ میلیون تن و کمتر هم برسد.

همچنین بخوانید:

دلیل اهمیت درصد نرخ بهره برای معامله گران فارکس

محصول نیشکر ۱۰ ماهه است اما ماه گذشته مزارع نیشکر به مرحله گل‌دهی رسیدند و این پیش‌بینی بدی از وضعیت تولید دارد. در این میان هند تنها اجازه صادرات ۶.۱ میلیون تن را داده و پیش از این ۱۱ میلیون تن شکر صادر می‌شد. عمده مقصد صادرات شکر هند نیز به کشورهای اندونزی، بنگلادش، مالزی، سودان، سومالی و امارات است.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس در پایان با انتقاد از عملکرد وزارت‌خانه‌های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی اظهار کرد: از طرف دیگر کارخانجات تولید قند و شکر در کشور فرسوده شده‌اند و گویی که وزارت‌خانه‌های صمت و کشاورزی اراده‌ای برای بازسازی و نوسازی آنها و همچنین احداث کارخانجات جدید ندارند.

منبع : ره آورد

جستجو در گوگل

به اشتراک گذاشتن این نوشته در:

ارسال یک پاسخ

دسته بندی ها

آخرین دیدگاه ها

    تبلیغات