در بازار فارکس چه چیزی خرید و فروش میشود؟

در بازار فارکس چه چیزی خرید و فروش میشود؟

ارز ها اصلی بازار فارکس ،فارکس چیست؟ ،چه چیزی در فارکس معامله می شود؟ معاملات وارکس بر روی چه چیزی است ؟ ، بازار فارکس یک بازار با پتانسیل معاملاتی بینهایت است

احتمالا شما با جستجوی کلمات بالا وارد سایت سام تریدر شده اید و در ادامه به تور کامل در باره این موضوع در خدمت شما خواهیم بود :

در مطالب گذشته درمورد اینکه بازار فارکس چیست و نکات تکنیکی درخصوص این بازار را بیان کردیم. با توجه به نکات و سرفصل هایی که بیان شده شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که چه چیزی در بازار فارکس معامله می­شود؟ در ادامه این مطالب به بررسی و پاسخ این به این سوال میپردازیم.

بازار فارکس یک بازار مالی جهانی است ، این بازار روزانه به طور میانگین۶/۶ تریلیون دلار گردش مالی دارد. پس در پاسخ به این سوال که در بازار فارکس چه چیزی معامله میشود ، جواب روشن است ، پول ! فارکس یک بازار با تاریخچه بیش از ۲ سده است که همین امر به اعتبار این بازار در مراجع بین المللی اشاره دارد.

مطالعه کنید: حجم معاملات بازار فارکس و میزان گردش مالی روزانه

فارکس یک بازار با پیشینه ی معتبر و از نظر تاریخچه تاسیس، یکی از قدیمی ترین بازارهای مالی محسوب میشود. از آنجایی که محدودیت جغرافیایی برای معاملات در این بازار وجود ندارد درنتیجه امکان انجام معاملات فیزیکی در این بازار تقریبا غیر ممکن است. با این حساب واضح است که هر معامله در این بازار باید برپایه­­ی تغییرات قیمتی و در واقع همان پول باشد.

معاملات در بازار فارکس با تصور کلی و عامیانه ما از مفهوم معامله تفاوت دارد. از آنجا که با معاملات در بازار فارکس محصول فیزیکی را خریداری نمی‌کنیم، این نوع خرید و فروش در ابتدا می‌تواند گیج‌کننده باشد. برای فهم بهتر این موضوع شما می‌توانید، خرید ارز را به صورت خرید سهام در یک کشور خاص در نظر بگیرید. مانند خرید سهام یک شرکت، قیمت ارز بازتاب مستقیم از آن چیزی است که بازار در مورد سلامت فعلی و آینده اقتصاد آن کشور فکر می‌کند.

shl jvdnv زمانی که به عنوان یک تریدر در بازار فارکس معامله میکنید و برای مثال یک معامله روی نفت انجام میدهید، به این معنی نیست که شما یک بشکه نفت خریده باشید و باید آن را از جایی تحویل بگیرید تا زمانی که به قیمت مدنظرتان رسید بفروشید. در واقع شما با انجام معامله تان روی نفت ، یک بشکه نفت به صورت فیزیکی نمیخرید بلکه شما با استناد بر اخبار و شرایط اقتصادی حال حاضر و تاثیرات احتمالی که میتواند بر قیمت نفت داشته باشد ، نسبت به معامله روی نفت اقدام میکنید.

مطالعه کنید: در بازار فارکس چه جفت ارز های معامله میشود؟

یا در مثالی دیگر ، وقتی“یوان چین” را خریداری می‌کنید، در واقع یک سهم در اقتصاد چین خریداری کرده‌اید و پیش‌بینی می‌کنید که وضع اقتصاد چین خوب است و با گذشت زمان حتی بهتر هم خواهد شد و وقتی این سهام را در بازار به فروش می‌رسانید، امیدوارید در نهایت سود کنید. به طور کلی، تبادل یک ارز در مقابل ارزهای دیگر، بازتابی از وضعیت اقتصاد آن کشور در مقایسه با اقتصاد کشورهای دیگر است.

ارزهای اصلی

گرچه ارزهای زیادی در دنیای بازار مالی فارکس برای معامله وجود دارند، اما بهتر است به عنوان یک تریدر در بازار فارکس، معاملات خود را در اوایل شروع کار در بازار را با “جفت ارزهای اصلی” آغاز کنید.

ارزهای موجود در جدول بالا “ارزهای اصلی” نامیده می‌شوند زیرا این ارزها جزو پرمعامله‌ترین ارزها در معاملات روزانه در بازار فارکس هستند. دلیل این نام گذاری هم به این خاطر است که روزانه حجم بسیار سنگینی از معاملات بر روی آن‌ها انجام میشود و نماینده‌ی بزرگترین اقتصادهای جهان هستند.

مطالعه کنید: اهرم معامله leverage در فارکس نحوه استفاده لوریج

جریان نقدینگی بهترین روش برای بیان مفهوم میزان سطح فعالیت چه تریدرها چه تراکنش های جفت ارزها در بازارهای مالی است پس با این حساب جفت ارزهای اصلی دارای بیشترین جریان نقدینگی در جهان هستند.

مطالعه کنید:

سخن پایانی:

بازار فارکس یک بازار با پتانسیل معاملاتی بینهایت است. با این حساب ، طبیعتا تنها چیزی که در این بازار میتواند مورد معامله قرار بگیرد پول است. تیم زدبورس با ایجاد فضایی تحت عنوان مدرسه ی فارکس با انتشار مقالات و آموزش هایی در این زمینه قصد دارد این امکان را برای تمامی مشتریان خود فراهم میکند تا از تمامی پتانسیل های بازار برای کسب سود بیشتر استفاده کنند.

به اشتراک گذاشتن این نوشته در:

ارسال یک پاسخ

دسته بندی ها

آخرین دیدگاه ها

    تبلیغات