توقف کامل معاملات ملکی در آخرین ماه سال

توقف کامل معاملات ملکی در آخرین ماه سال

توقف کامل معاملات ملکی در آخرین ماه سال

لیست معاملات ملکی در پایان سال؟

سام تریدر :تحقیق میدانی از بازار معاملات مسکن در چند روز اخیر نشان می‌دهد در حال حاضر تعداد خریداران حاضر در بازار مسکن از فروشنده‌‌‌ها به مراتب بیشتر است و آن دسته از فروشنده‌‌‌هایی که در یک ماه اخیر وارد بازار شده بودند نیز با مشاهده نوسان شدید قیمت ملک در بهمن ماه، تصمیم گرفته‌‌‌اند موقتا از بازار خارج شوند و معامله را به زمان مناسب‌‌‌تری در سال جدید موکول کنند. در حال حاضر پول‌‌‌لازم‌‌‌ها و تبدیل به احسنی‌‌‌هایی که خانه فعلی آنها دچار نقص امکانات است در بازار مسکن حضور دارند و هنوز از معامله انصراف نداده‌‌‌اند.

واسطه‌‌‌های ملکی می‌‌‌گویند به طور معمول وقتی بازار مسکن دچار هیجان قیمتی می‌شود و در نتیجه فروشنده‌‌‌ها احتیاط پیشه می‌کنند، فضا برای معامله آسان‌‌‌تر واحدهای مشکل‌‌‌دار یا دچار نقص امکانات بیشتر فراهم می‌شود و در نتیجه سرمایه‌گذاران یا مالکان خانه‌‌‌های مصرفی بدون آسانسور، بدون پارکینگ یا دچار مشکل نور و نقشه بازار را ترک نمی‌‌‌کنند. آنها امید دارند از میان جست‌‌‌وجوگران ملکی، کسانی که برای خرید عجله دارند و اتفاقا اغلب از جنس سرمایه‌گذار هستند، در شرایط کمبود فایل‌‌‌های مطلوب واحد آنها را خریداری کنند.

همچنین بخوانید:

انواع نمودار و مفاهیم پایه‌ تحلیل تکنیکال

به هر روی آنچه طی روزهای سپری شده از اسفند ۱۴۰۱ در بازار معاملات مسکن شهر تهران گذشته، نشان‌‌‌دهنده کاهش روز به‌روز از تعداد فروشنده‌‌‌ها آن هم در شرایطی که متقاضیان خرید طبق سنت هر ساله حضوری پررنگ در بازار دارند بوده و انجام خرید و فروش ملکی در این شرایط بازار ساده نیست. اما اینکه آیا این شرایط به ایست معاملات می‌‌‌انجامد یا عطش خرید به‌ویژه در میان متقاضیان سرمایه‌گذاری ملکی زمینه‌‌‌ساز رشد آمار معاملات می‌شود فعلا نامشخص است.

توقف کامل معاملات ملکی در آخرین ماه سال
توقف کامل معاملات ملکی در آخرین ماه سال

در صورت تخلف مشاور املاک در گرفتن کمیسیون بیشتر چه کنیم؟

در بالا از روش محاسبه دقیق نرخ حق کمیسیون مشاور املاک آگاه شدید. اکنون در صورتی که مشاور املاک مبلغی بیشتر از حق قانونی خود را از شما درخواست کند، می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید. اتحادیه مشاورین املاک کشور، به عنوان ناظر، بر عملکرد و کار مشاورین املاک نظارت می‌کند. در صورت ارجاع شکایت به این اتحادیه، طی مراحل قانونی شکایت شما پیگیری و به آن رسیدگی می‌شود.

همچنین بخوانید :

دلایل گرانی قیمت شکر در کل جهان و بحران تولید آن

مشاور املاک موظف است به طرفین معامله، بابت حق الزحمه «رسید» تحویل دهد و مبلغ دریافت شده با عنوان حق کمیسیون املاک، باید در قرارداد ذکر شود. میزان حق الزحمع مشاور املاک برابر با مبلغ تصویب شده از طرف اتحادیه املاک کشور خواهد بود و مشاور املاک نمی‌تواند درخواست دریافت رقم بیشتری داشته باشد.هر مشاور املاکی بر اساس قانون، موظف است نحوه محاسبه حق کمیسیون مصوب اتحادیه را در دفتر خود نصب کند، تا مشتریان با آگهی کامل نسبت به پرداخت آن اقدام کنند.

آموزش تحلیل تکنیکال  –  تحلیل بازار فارکس 

حق کمیسیون بنگاه حق عرفی و قانونی و صنفی است و طرفین قرارداد ملزم هستند بلافاصله پس از امضای و عقد قرارداد به صورت نقد پرداخت کنند. در نهایت درصورتی که درخواست گزارش تخلفی از یک مشاور املاک را داشتید، سامانه تلفنی ۷۳۳۴، در سراسر کشور به منظور سهولت در رسیدگی به تخلف‌های بنگاه‌های مشاورین املاک، آماده دریافت شکایت‌های مشتریان است.

جستجو در گوگل

به اشتراک گذاشتن این نوشته در:

ارسال یک پاسخ

دسته بندی ها

آخرین دیدگاه ها

    تبلیغات