بایدن مشارکت استراتژیک پولیتیکو با ویتنام امضا می کند

بایدن مشارکت استراتژیک با ویتنام – پولیتیکو امضا می کند
بایدن مشارکت استراتژیک پولیتیکو با ویتنام امضا می کند

جستجوی خبر بایدن مشارکت استراتژیک پولیتیکو با ویتنام امضا می کند در گوگل :

واشنگتن (رویترز) – ایالات متحده پولیتیکو روز جمعه به نقل از سه فرد مطلع از برنامه ریزی این قرارداد گزارش داد، جو بایدن، رئیس جمهور جو بایدن، در سفری دولتی به این کشور آسیای جنوب شرقی در اواسط سپتامبر، قرارداد مشارکت استراتژیک با ویتنام امضا خواهد کرد.

سام تریدر پولیتیکو گفت که این توافق اجازه همکاری دوجانبه جدیدی را می دهد که تلاش های ویتنام را برای توسعه بخش فناوری پیشرفته خود در زمینه هایی از جمله تولید نیمه هادی و هوش مصنوعی تقویت می کند.

یک منبع آگاه با این برنامه ها روز جمعه به رویترز گفت که بایدن در حال بررسی سفر سپتامبر به ویتنام است.

بایدن در این ماه گفت که به زودی به ویتنام سفر خواهد کرد زیرا این کشور می خواهد روابط خود با ایالات متحده را ارتقا دهد و به یک شریک اصلی تبدیل شود.

کاخ سفید برنامه های این سفر را تایید نکرده است. وزارت خارجه ویتنام بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر در روز شنبه پاسخ نداد. فام تو هانگ، سخنگوی این وزارتخانه روز پنجشنبه سفر احتمالی بایدن را تایید یا رد نکرد.


همچنین بخوانید :

بررسی ارزش عرضه‌ ‏اولیه برقی فرابورس بمولد


هانگ در این باره گفت: «رهبران بلندپایه دو کشور توافق کرده‌اند و در حال مذاکره درباره اقداماتی برای تعمیق بیشتر روابط دوجانبه به شیوه‌ای باثبات، اساسی و بلندمدت هستند و قصد دارند در صورت امکان (روابط) را به سطح جدیدی ارتقا دهند. کنفرانس مطبوعاتی منظم

در نشستی در آوریل، فام مین چین، نخست وزیر ویتنام و آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، تمایل خود را برای تعمیق روابط ابراز کردند، زیرا واشنگتن به دنبال تحکیم روابط با شرکای خود در آسیا برای مقابله با چین فزاینده است.

مقامات نگفته‌اند که این روابط نزدیک‌تر چه چیزی ممکن است به دنبال داشته باشد، اما کارشناسان می‌گویند که این رابطه می‌تواند شامل افزایش همکاری نظامی و تامین تسلیحات ایالات متحده باشد.

برای مشاهده بروز ترین تحلیل تکنیکال اختصاصی سام تریدر اینجا کلیک کنید

به اشتراک گذاشتن این نوشته در:

ارسال یک پاسخ

دسته بندی ها

آخرین دیدگاه ها

    تبلیغات